• Noa Bar

Happy גנטיקה - Epigenetics

זה משמח לדעת שהגנים שלנו לא שולטים בנו, כי אם - אנחנו הם אלו ש״שולטים״ בגנטיקה.

קוראים לזה ״אפי - גנטיקה״. "EPI - "on top of" or "in addition to זהו ההסבר של המדענים בימנו, בהיפוך לגישה הישנה, שנולדנו עם גנים מסויימים למחלות השונות והגנטיקה שלנו, היא זו שתשפיע על הגורל שלנו ותכתיב את מצב בריאותנו שעלול להגיע לידי חולי.

במדע החדש, כבר יודעים לומר ע״פ עשרות אלפי מחקרים, שמה שמשפיע על התפרצות המחלה או התקף הלב או כל תופעה שהגורם לה, הוא ״גנטי״ לכאורה, שזה לא כך. בעצם הסטרס השלילי ודפוסי החשיבה וההבנה, שהמיינד שלנו הוא ה״מפקד״ והמחליט על איכות התפתחות התאים ובכלל זה גם הגנים המסויימים בגופנו, הם אלו שישפיעו על התפתחות והתפרצות המחלות, או על בריאותנו התקינה.

אנו הבוראים את בריאותנו ואת מציאות חיינו!

האמונה והגישה של ״אני קורבן של הנסיבות״ ושלנו, כבני האדם, אין את היכולת להשפיע על הריפויי של עצמנו, הינה בבחינת ״פג תוקף״ ביחס למה שיודעים היום במדע החדש.

רובנו מאמינים רק לריפויי הקונבנצינאלי ולתרופות המערביות ובעיקר, הורגלנו להאמין, שאכן הגן המסויים, הוא זה שיצר את המחלה והוא זה שיכריע את דין בריאות גופנו. בזמן מחלה, קשה לעכל את התפיסה הזו, במיוחד למי שסובל מכאבים פיזיים, מדאגה מתמשכת וכשהעיסוק המירבי של המיינד, הוא איך להפחית את הכאב הבלתי נסבל, את החרדה מהמוות ואיך לשרוד ולהתגבר על המחלה.

כמטפלת רגשית אינטגרטיבית (שילוב של תורות ריפוי שונות), אני מלמדת ריפויי עצמי ומודעת לקושי הרב של שינוי התפיסה, שאני הוא המאסטר של חיי!

מדובר בשינויי דפוסי חשיבה ושינויי אמונות לגבי עצמנו ולגבי החיים בכלל. אני שומעת הרבה מאוד את המשפט: ״אאאה... אני לא מאמין בזה״, או תנועות ביטול בידיים ושומעת את רחש הספק המדהד...

כיוון שחוויתי ועדיין חווה ריפויי עצמי, בעצמי, אני ממשיכה להאמין...

חשוב להבין שהגנים, הם רק חלק מתוכנית המתאר של הגוף איתו נולדנו וחלק מהתורשה, שהגיעה מאבות אבותנו, בדומה לדפוסי התנהגויות מסויימים, שנרכשו בילדות המוקדמת מהסביבה הקרובה שלנו (ההורים, האחים, החברים והמורים שלנו) ושעברו בצורה אוטומטית אלינו ויצרו את מבנה האישיות שלנו, מה שקרוי נפש האדם בפסיכולוגיה. אבל! וחשוב לקרוא עם סימן הקריאה! הכל ניתן לשינויי ואנו הם אלו, שנשפיע על התוצר הסופי או המשך בניית ה״תוכנית הכוללת״, הפיזית, המנטלית והרוחנית של גופנו ושל חיינו.

האמנו לסביבה, כי ככה בנוי המוח האנושי. למעשה מהשליש האחרון בהריון ועד כשבע השנים הראשונות של חיינו, המוח שלנו פועל בצורה אוטומטית של קליטת המידע של טריליוני פיסות מידע בדקה. הידע נרכש בצורת ספיגה כמו בטייפ הקלטה. אחכ, כל חיינו אנחנו משכללים ופולטים את המידע, אבל נראה שהגיע הזמן לשכלל את איכות הפליטה לטובת בריאותנו הפיזית והנפשית.


המשמעות של אפי- גנטיקה, זה שמה שמשפיע על הגנים, הוא מעבר לגן עצמו וההשפעה העיקרית על התפתחות הגנים, היא דווקא הסביבה בה הגנים מתפתחים.

כלומר, שאם מצויים בגופנו גנים של סרטן או מחלה, יש למיינד שלנו, החלק המודע במוח החושב, את היכולת להשפיע על סביבת הגדילה וההתפתחות של הגנים, עד ליידי התפרצות המחלה בגופנו, או שבכלל לא תהיה להם השפעה.

50 ביליון תאים, זה מה שיש בגוף של מין אנושי אחד וכל תא מכיל כמות מדהימה של מידע ושל אינטילגנציה. מהמטען החשמלי שהוא נושא ועד מערכת הגנה. כל התאים ביחד, מייצרים את השדה המגנטי/האנרגטי, ככה שכל האנשים ביחד (הגוף הפיזי -החומר והנשמה של כולנו), מחוברים בשדה אנרגטי אחד של היקום ואמורים לפעול באיזון ובסנכרון מופלאים.

מחלה זה מצב של יציאה מאיזון, שבה מערכת ההגנה והחיסון בגוף האדם מתעוררת על מנת להחזיר לאיזון.

המיינד שלנו, החלק המודע במוח כאמור, הוא זה ששולט בסינכרון של התאים שלנו ומחליט על איכות התפתחותם והבריאות שלהם. המיינד, מטאפורית הוא כמו שריר. הוא גמיש וניתן לפתח ולאמן אותו.

המוח המודע - המיינד, תופס רק כ 5% מהמוח. רוב הזמן, הפעילות המחשבתית והרגשית שלנו מופעלים מתת המודע, שזה 95% מהמוח החושב. שימו לב, שרובנו נוהגים ברכב באוטומט, אוכלים באוטומט, נושמים וחיים באוטומט.

אבל! זוכרים? אנחנו יוצרים את המציאות של חיינו. צריך קודם כל להתעורר! להבין שסבלתי מספיק, בין אם מדובר בסבל פיזי כתוצאה מהמחלה או סבל מנטלי כתוצאה מנסיבות החיים שמייצרות את הסבל... ונדרש, כדי לא לסבול - לעשות שינויי. צריך להפסיק להקשיב לסביבה שהיתה ביקורתית, שיפוטית, חרדתית, מאוכזבת, מאשימה ובעיקר העבירה אלינו את הפחדים וחוסר האמונה שלה בחיים וב״עצמי״.

מזמינה להפנים, שבכוחנו לעשות את השינוי. השינוי יכול להיות תזונתי, הרגלי העישון, שתיית האלכוהול, או כל שינוי של הרגל שאינו משרת אותי, אבל בעיקר מדובר כאן בשינוי של דפוסי החשיבה. מה שנאמין, זה מה שיהיה! זה נכון לריפויי שלנו, לזוגיות שלנו, להצלחה שלנו בחיים. בכל תחום.

שינוי מתוך בחירה מודעת לשנות את ה״תוכנות״ שהותקנו במוחנו בשנים הראשונות לחיינו ושלמעשה בחוסר מודעות, ״מחבלות״ בהצלחה ובשיגשוג שלנו. ״תוכנות״, שפועלות ברקע של המעשים והמחשבות שלנו (בתת המודע), בזמן שאנו עוסקים בפעילות שלכאורה מודעת, אבל אלו הם דפוסי חשיבה ודפוסים רגשיים שהתפתחו לידי הרגלים, שמופעלים מתת המודע שלעיתים הפך לשלילי, לביקורתי, לחרדתי וכו׳, כך שהגורם ה״מחבל״, למרות שהוא מופעל ברקע, עלול להשפיע באופן משמעותי וישיר על ההצלחות שלנו.

כשיש משבר ואנו חווים כישלון, אכזבה או סטרס, מופעל בגוף אוטומט השרדותי ומערכת ההגנה שרוצה להחזיר לאיזון שיצאנו ממנו, באופן אוטומטי מפעילה ״תוכנת אנטי וירוס״ ותוקפת את גורם האיום, שבמילים פשוטות, תוקפת את הגוף עצמו.

חשוב להבין, הסטרס הוא גורם מספר אחד למחלה. לא הגנים! הגנים רק יהיו הטריגר למחלה אם יצאנו מהאיזון כתוצאה מהסטרס, כי בעצם מה שהשתנה זה התדר האנרגטי והחיוניות של התאים ובכלל זה גם תדר האיברים השונים.

חשוב להבין לדוגמא, שבמצב של התפתחות תאים סרטניים, ההתפתחות של התאים הסרטניים, שכידוע מצויים בגוף של כולנו בכמות מוחלשת, בגלל היציאה מהאיזון באיזור המנטלי הספציפי, השתבש גם התדר הארגטי של התאים ושל האברים והם נחלשו ואז התאים הסרטניים התרבו באזורים המוחלשים, כדי להתחזק. ככה זה בטבע, מה שחלש מתרבה, כדי להתחזק. היציאה מהאיזון והסטרס המתמשך, שחווים מחלישים את הגוף ואת מערכת ההגנה. במקביל, התאים ה״בריאים״ נסגרים כדי לא להחשף לפגיעה, אבל בדרך, גם לא ניזונים מהדברים הטובים, כמו החמצן שמזין ומרפא, עד שהם מתבלים ומתים. התאים הסרטניים יכולים להתקיים במעט מאוד חמצן, כך שהעדר החמצן לא מפריע להתרבות שלהם.

שכשאנחנו חווים סטרס, חוסר אמונה, או חוסר הצלחה בחיינו, נראה ש״תוכנות״ של אמונות שליליות ״מחבלות״ בהצלחה ובריפויי שלנו. התהליך משולב בכמה רמות ובתהליכים שונים, אבל למידה, תרגול המודעות של מחשבות חיוביות, סליחה לעצמי ולסביבה, קבלת האחר וקבלת העצמי ובעיקר, אהבה ללא תנאי, שמאפשרת את שיחרור האחיזה במה שאין לי שליטה עליו, משנים את הסטייט אוף מיינד שלנו, שמשפיע על ההרגלים שלנו ובאופן ישיר, על ההצלחות שלנו.


המוח המודע, צריך לבחור בין ״תוכנה״ שמחבלת מתוך הגנה מ״פגעי העבר״, לבחירה בתוכנה בונה, מרפאה ומעצימה.

כולנו חווינו וחווים משברים בחיינו והסיבה שיש סבל בעולם, היא לא כי עשינו משהו רע, אלא כי, כשסטינו מהדרך שלנו, וכשיצאנו מהאיזון, מטרת הסבל/ה״שיעור״, היא ללמוד ולהתפתח ולפתח את המודעות של המיינד שלנו, לשחרר דפוסי התנהגות ואמונות מסויימים, שיחזירו אותנו לדרך, שהיא רק שלנו. כדרך הטבע, שהכל במקום, כפי שהוא אמור להיות ושהכל שואף להתאזן. חוסר שלמות בתוך השלם. דרך ה ״אין״, לומדים על ה״יש״. זה היין והיאנג - צמדי הניגודים.

נדרש ללמוד, לתרגל וליישם באופן מעשי את המודעות וההבנה שיש לי יכולת תיכנון ובחירה. מודעות ובחירה, שתייצר את החזרה לאיזון ואת הריפויי מתוך יצירת מציאות של בריאות. אם מאמינים שהכדור שאני אנטול יעזור לריפויי, הוא יעזור, גם אם זה רק כדור מתמיסת סוכר כמו בניסויי הפלסיבו. אבל, אם חושבים מחלה, תהייה מחלה.

ה״תרופה״ להצלחה בין אם חומרית בין אם רוחנית, גופנית או נפשית, היא לא כדור פרוזק! לא ציפרלקס! לא סטילנוקס! וגם לא כל כדור חיצוני, שימסך את הכאב הפיזי, או הרגשי, החרדות, העצב, הדיכאון! הכדורים האלו, לצערי מרחיקים אותנו מהריפויי העצמי - הפיזי, המנטלי ומהאהבה שלנו את עצמנו ומייצרים מחלות אחרות.


הריפויי יתאפשר בעזרת תהליך מודע של האיזון בין המנטלי לפיזי. איזון בין הגוף, הנפש והנשמה.

חשוב להבין, שלכל דבר יש תדר אנרגטי. לחומר (הגוף שלנו) אנרגיה מגנטית ולרוחני (המודעות, הרגשות והמחשבות שלנו) יש אנרגיה קוונטית ובאופן טבעי, נדרש הסינכרון בין האנרגיות. התדרים ביקום פועלים בצורה של אנרגיה שמהדהדת לאנרגיה האחרת ושתי האנרגיות שואפות להתאזן ע״פ עקרון ה״דומה מושך דומה״ (ריזונאנס). לכן חשוב לזכור, שכל דבר שאשדר - אותו אקבל. אשדר אנרגיה חיובית, ריפויי, אהבה ואמונה וזה מה שאקבל מהיקום. כלומר, שאם זה מה שהאיברים והתאים שלי יקבלו כמסר מהמיינד שלי - בריאות, אהבה, סליחה, קבלה, הגוף והאיברים יתרחבו וזרימה טבעית של האנרגיה, הדם, החמצן וכו׳ יזרמו בגופי. אותו הדבר גם בהפוך, במחשבות השליליות, הדאגות, החרדות, הכעסים וכו׳. כל אלו ייצרו כיווץ וחסימה.

תאמינו באינטילגנציה הגבוהה של הטבע ושל החיים, שיודעת להחזיר לאיזון ולרפא את מה שיצא מאיזון.


מאחלת מלא אהבה וריפויי ❤️ נועה.


According to Wikipedia, "Epigenetics is the study of heritable phenotype changes that do not involve alterations in the DNA sequence. The Greek prefix epi- in epigenetics implies features that are "on top of" or "in addition to" the traditional genetic basis for inheritance."

72 צפיות

נועה בר - מטפלת ומדריכה רגשית
"שטיפה אנרגטית"  "טרילותרפיה"  יוגה ומדיטציה

 

+972-54-2118485

noabar69@gmail.com

  • Facebook - White Circle

2018​ © by Noa Bar  - All rights are reserved