Kamela_Signiture.jpg

מקרא הצ'אקרות של קמילה

קמילה היא זיקית רבגונית, תרתי משמע.

 

קמילה הזיקית העדינה יוצאת למסע להכיר את עצמה ומלמדת אותנו הקוראים להכיר את עצמנו דרך הרגשות שקמילה חווה ודרך החיבור ל"אני" האותנטי שלה.
במסעה של קמילה מתגלה העולם הרגשי שלה ושל הסביבה הקרובה לה, והוא מתורגם להיבטים הפסיכולוגיים בחלוקה לפי המרכזים האנרגטיים –  הם הצ'אקרות.

 

הספר קמילה פיסת שלווה נוצר מתוך ביקור בית של זיקית קטנה ועדינה, שנראה שאמה הזיקית השריצה את ביציה בחדר השינה שלנו.

הזיקית מסמלת על פי חיות ה”טוטם” האינדיאניות את היכולת לקבל בשקט ובהקשבה מצבים של שינויים בחיים. כשם שהזיקית יוצרת מעברים עדינים בין צבע לצבע ובין מצב למצב, כך עלינו לבצע את השינויים שהחיים מכתיבים לנו בעדינות ובמתינות.
 

לעיתים הפרשנות המצטיירת בתודעה שלנו שונה מהמציאות, ואנו חווים סבל שמופיע בביטוי של רגשות ותחושות שליליות.
כשסבלנו מספיק זה אומר שהגיע הזמן לעשות שינוי.
קמילה מלמדת אותנו, שכשאנו נקיים מרגשות שליליים וחווים רגשות חיוביים של שמחה ואהבה, מתרחשים בתוכנו חיבור ושקט פנימיים. שקט שמאפשר לנו לפעול מתוך ידיעה פנימית, שאכן אנו עושים את הבחירות הנכונות ומחוברים לאמת הפנימית שלנו. לאמת הפנימית הזאת קוראים אינטואיציה.
כשמתקיים בגופנו ניקיון רגשי ואיזון מנטלי אנחנו מתחילים להתחבר למקור שלנו. מתחילים לחוות את ההצלחה בחיים בכל המישורים מתוך אור פנימי שקורן החוצה. כשהמודעות שלנו מתפתחת בעזרת לימוד כלים ואיזון רגשי בחיזוק האמונה בחיים, בטבע, באלוהות, אנו עולים לתדר אנרגטי גבוה יותר שמאפשר התפתחות מנטלית ותודעתית ויכולת להתמודד עם חיי היומיום והאתגרים בחיינו בצורה שקטה וחופשית יותר.

 

המשיכו לנשום, להתפתח, לעשות טוב, להתחבר לאמת שלכם ולהאמין באהבה.

Chakras Map.jpg
Kamela White.jpg

במסעה "להכיר את עצמה" מגלה קמילה תכונות מגוונות, שאת חלקן היא מגלה מתוך עצמה, וחלקן נרכשות מתוך המפגשים עם החיות שהיא פוגשת במסעה.
היא מלמדת אותנו מסרים ומאפיינים מאוד חשובים במסע לגילוי ה"עצמי", מסע של חקירת האמת הפנימית, שמביא לתחושת האושר ול"הארה", כמו
שקמילה חווה בסוף הספר, שזה החיבור לעצמה וליקום המופלא.

קמילה עושה זאת בעזרת תכונות וכלים לאיזון שנלמדים ומתורגלים בתרבות הבודהיזם,  תורות הריפויי השונות ובשיטות "הניקוי הרגשי" המגוונות.
תכונות וכלים כמו:
צניעות, סקרנות, נאמנות, הקשבה, פתיחות, אומץ, חוסר שיפוטיות, חוסר ביקורתיות וקבלת השונה, אהבה ללא תנאי, נתינה ורצון לעזור ללא תמורה, סבלנות וסובלנות, כניעה למצבים
שליליים בחיים מתוך שחרור ובחירה, אמון בעצמי ובחיים, נאמנות ל"אני האותנטי".

זהו תרגול יומיומי של איזון רגשי ושכלי לרכישת מודעות ולהתפתחות רוחנית תוך לימוד והבנה, שהכול משתנה כל הזמן, שיש להתמקד ברגע הזה, ושיש לדייק את העשייה והייעוד שלנו, על מנת להגיע לחוויה של  חיים מלאי סיפוק, אהבה, חופש, שקט ושלווה...

קמילה מאחלת לכם את כל אלה מהלב שלה ללב שלכם.

קָמִילָה פִּיסַת שַׁלְוָה
נוֹעָה אֶמָה בַר

מהדורה ראשונה בעברית
אזלה מחנויות הספרים

שמחה לשתף במאמר ביקורת ספרותית מאוד חמה ומפרגנת, מאת המבקר הספרותי - אריק בלום.

 

אריק בלום כתב אודות הספר - "היכרות של הילד עם עולמו הרוחני הפנימי - עולם הצ'אקרות". מאמר הביקורת יפורסם במקומות הבאים: - ירחון 'חיים אחרים' - אתר 'נוריתה' - פורום סגור בפייסבוק של כ- 80 מבקרי ספרים - רשימת תפוצה פרטית של המבקר

"קמילה פיסת שלווה"

שם המחבר : נועה אמה בר איורים : נועה אמה בר מספר עמודים: 24 הוצאת ספרים : אוריון תאריך הפקה: שנת 2019

"קמילה פיסת שלווה" הוא ספר מקסים וייחודי החושף בפני הקורא הצעיר את המרכזים האנרגטיים בגופנו – עולם הצ'אקרות על פי התפיסה ההודית, והוא מלווה באיורים חמודים של המחברת שתואמים את הטקסט, ומעוררים רגשות הזדהות עם הנושא ועם הדמויות בסיפור.

קמילה, גיבורת הסיפור, יוצאת למסע רוחני להיכרות עם עצמה, עם עולם הרגשות המצוי בתוכה, בהתמודדות עם ארועים שגרתיים כמו: היכרות עם חברים חדשים, התמודדות עם בדידות, דחיה, והבנת הקשר בין הרגש לתפקודים פיזיולוגיים. "בכל פעם שהיא הרגישה פחד או בלבול, קמילה חשה את הלב שלה מתכווץ. בכל פעם שהרגישה אהבה או התרגשות, קמילה חשה את הלב שלה מתרחב". במסעה היא נפגשת עם שפירית, חלזון, תולעת, צפרדע, יתוש, פרפר כחול, ינשוף, כאשר כל מפגש מייצג היכרות עם צ'אקרה אחרת בגוף.

הזיקית מסמלת על פי חיות ה”טוטם” האינדיאניות את היכולת לקבל בשקט ובהקשבה מצבים של שינויים בחיים. כשם שהזיקית יוצרת מעברים עדינים בין צבע לצבע ובין מצב למצב, כך עלינו לבצע את השינויים שהחיים מכתיבים לנו בעדינות ובמתינות.

קראתי את הספר מספר פעמים, ולאחר קריאת הנספח המופיע בסוף הספר, הבנתי את הקשר בין הזיקית וחבריה המופיעים בצבעים שונים, אל הצבעים המייצגים את עולם הצ'אקרות - מרכזי האנרגיה המצויים בתוך כל אחד מאיתנו. רובנו, בעולם המערבי, לא מודעים להשפעה של קליטת האנרגיה מהסביבה לתוך מרכזי האנרגיה בגופנו והשפעתה בהיבטים המנטליים (רגשיים) והפיזיולוגיים - בריאותיים, עלינו. בסוף הספר מופיע הסבר מפורט ומקרא הצ'אקרות.

הספר כתוב בשפה יפה, קולחת ונעימה התורמת לחוויה הרגשית של הילד, ומעשירה את אוצר המילים והמושגים של הילד והיכרות עם העולם הרוחני-רגשי.

הנושא חשוב מאוד בעידן של חינוך תחרותי-הישגי קוגניטיבי, שבו יש דגש רב על פיתוח וטיפוח של האינדיבידואל, והתייחסות מעטה לעולם הפנימי הרגשי של הילד. נוסיף לכך את המחסור בזמן ובזמן איכות הורי, אשר מגדילים את בעיית החינוך הרגשי רוחני של הילדים, מה שהופך ספר זה לספר חשוב בכל בית עבור הילדים ומבוגרים. אהבתי ואני ממליץ בחום!

הורה שלא בשל לפתח מיומנויות רוחניות-רגשיות, יתקשה להשתמש בספר כדי להעביר ערכים אלו בחינוך ילדיו, ולכן הקצאת זמן ופתיחות מצד ההורים הכרחיים כדי להשיג את המטרה שהציבה מחברת הספר.

אריק בלום.

Kamela Feelings.jpg
in.jpg
מהדורה ראשונה יצאה בדצמבר 2018 בהוצאת אוריון


orion-books.co.il
03-5030822
ת"ד 5330 חולון 58151

© כל הזכויות שמורות למחברת
www.noabar.com


אין להעתיק, לצלם, להקליט, לסרק, לאחסן במאגרי מידע
או להפיץ ספר זה או חלקים ממנו
בשום צורה ואופן, בשום אמצעי אלקטרוני, אופטי
או מכני כלשהו, או להפיץ ספר זה או קטעים
ממנו בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אינטרנט, ספר אלקטרוני או כל מדיה אחרת, ללא רשות בכתב מהמחברת.

איך נוכל להבין את קמילה טוב יותר?

 

נראה שילדים מבינים את קמילה בצורה אינטואיטיבית טובה יותר מאשר אנחנו ההורים.
הילדים עדיין תמימים וחפים מ"נגעי החברה" כמו ביקורתיות, שיפוטיות, כעסים, אשמה ושלל הרגשות השליליים. באופן טבעי רוב הילדים נמצאים ב"כאן ועכשיו", והגמישות הטבעית שלהם, שטרם התקשחה ממצוקות החיים, נראה שיכולה לאזן את הרגשות שלהם בצורה מהירה וקלה יותר מאשר לנו הבוגרים, שהנוקשות כבר הפכה לטבע השני שלנו.

 

קמילה מייצגת את הילד הפנימי שנמצא בתוך כל אחד ואחד מאיתנו.
במצב של בריאות טבעית הילד נולד עם כל החושים והצרכים הבסיסיים לחיות בעולם. ברוב המצבים יכולת הביטוי הרגשית מתפתחת בשלב מאוחר יותר, עד גיל שנה, ומקבלת ביטוי בהבעות פנים כמו חיוך, צחוק, בכי כביטוי רגשי לעלבון או לתסכול וכיו"ב. ברגע שמתקיימת האינטראקציה עם הסביבה הקרובה, יתעצם ויתפתח העולם הרגשי של הילד בצורה של חיקוי וחיווי לתגובות הרגשיות שלנו הבוגרים אל מול הילד ולהפך.
בבסיס הבריאה תפקיד ההורים לדאוג לכל צורכי התינוק הקיומיים וההישרדותיים כדי לקיים חיים על פני האדמה. אלא שלא די בכך. נדרשת מערכת שלמה של אמונות וחוקי אדם וסביבה תקינים, וכן הקניית רגשות מכילים וחיוביים.

 

כילדים אנו לומדים על עצמנו ברגע שמתעורר "האני הפנימי"/ה"אגו" שלנו, שמגדיר אותנו ביחס לעצמנו וביחס לסביבה הקרובה לנו - אימא, אבא, אחים ושאר הקרובים. אז גם מתפתחת האישיות שלנו המבוססת על הרגלים, אמונות וערכים, המושתתת על אמון, תקשורת ושלל הרגשות החיוביים והשליליים הנחווים מהסביבה ומנסיבות החיים. לתהליך המורכב של היווצרות האישיות שלנו נדרשות הרבה הכלה, הבנה ודוגמה הורית חיובית ומאוזנת נפשית, כדי שהילד יגדל בתחושת ערך עצמי גבוהה ובאהבה עצמית שיסייעו לו להתפתח ולהצליח בעולם.
 

הדרך הקלה לתקשר ולהבין את הילד היא במילים שהילד מתאר את אשר על ליבו, אלא שהדיבור והשפה מתפתחים בשלב מאוחר יותר בהתפתחות הילד, ולא תמיד יש מודל של תקשורת מילולית ובין־אישית או שמתאפשרים הפתיחות והאמון מול הבוגר הקרוב, שאכן הילד יתקשר את מה שהוא באמת מרגיש. חשוב לתקשר מול הילד גם ללא מילים ושפה מדוברת. התקשורת של הרגשות נעשית דרך הגוף. דרך המגע, החושים, הבעות הפנים, שפת הגוף וכל מה שהוא מעבר למילה המדוברת.
 

הרגשות נחווים בגוף האדם ומשודרים בצורה של תדר אנרגטי. ממש כמו ביקום כולו, שפועל על פי תדרים אנרגטיים. כשם שלכל אורך גל של צבע יש תדר אנרגטי, כך גם למרכזים האנרגטיים בגופנו יש תדר אנרגטי. ההודים קראו למרכזים האנרגטיים בגופנו צ'אקרות. כשם שצבעי הקשת מרכיבים את האור הלבן, כך גם הצבעים המסמלים את הצ'אקרות שלנו מרכיבים את ההילה הלבנה שלנו. ההילה הזאת היא אנרגיה הנפלטת מהגוף הפיזי שלנו וצִבעה משתנה לפי "איכות" הרגשות שלנו.

כך הצבע הלבן הטהור מושפע מ"ניקיון" צבעי הצ'אקרות בגופנו.

 

קמילה נוצרה כדי ללמד אותנו על הקשר בין הרגשות לצבעים ולהיבטים המנטליים והרגשיים של כל מרכז ומרכז, כל צ'אקרה וצ'אקרה. במפגש של קמילה עם כל אחת מהדמויות בסיפור, דרך ה "מפגש הצבעוני", אפשר ללמוד על המשמעות הרגשית של כל צ'אקרה וצ'אקרה בהתאם להסבר הרגשי והנפשי המצוי במקרא הצ'אקרות. המרכזים האנרגטיים – הצ'אקרות – הם הסופגים את האנרגיה מהסביבה, והגוף הוא החווה מצבים רגשיים כאלה ואחרים.

 

הצ'אקרות נמצאות בגוף הפיזי.

רגשות כמו עצב, כעס, פחד, ביקורת, שיברון לב, חרדות וביטוי לסטרס אצל הילד יבואו לידי ביטוי במצב הגופני שלו, ולכן יקבלו ביטוי פיזיולוגי באיברים הפנימיים הממוקמים באזור הפיזי בכל אחד מהמרכזים האנרגטיים בגוף. חשוב לשים לב לבריאות הגופנית של הילד. הגוף הוא הראי לנשמה שלנו.

הבריאות הנפשית/הרגשית המאוזנת והתקינה משפיעה על היכולת שלנו לממש את השאיפות ואת ההצלחה שלנו בחיים.
ולכן, הורים יקרים, חשוב מאוד להיות קשוב לסימנים הגופניים של הילד כשהוא מתקשר כאב רגשי, חוסר נוחות פיזית, או כשמתפתחים תסמינים פיזיולוגיים שונים כמו שליטה/חוסר שליטה בסוגרים, אלרגיות או מכאובים מכל הסוגים.
קמילה יכולה לסייע לילד לבטא את המצוקות שלו מתוך התגובות הרגשיות שמתוארות בסיפור דרך קמילה עצמה או דרך המפגשים שלה עם הדמויות בסיפור.
אם עולות שאלות אצל הילד בזמן הקריאה, מומלץ לפתוח בשיחה פתוחה, ללא שיפוטיות וללא ביקורתיות סביב הנושא שעלה. מומלץ לשתף את הילד בהזדהות אישית מצד ההורה, ובעיקר לאפשר מקום בטוח לבטא את שעל ליבו.

 

הטבע יודע! הילד יודע!
חשוב להקשיב לאמת הפנימית והרגשית של הילד ולאמת הפנימית והרגשית שלנו.

Kamila Mandala.jpg